Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Pasirodė naujas „Donelaičio žemės“ žurnalo numeris
2021-10-07

Naujajame, šių metų rudens „Donelaičio žemės“ žurnalo numeryje nemažai dėmesio skirta rugsėjo mėnesį Klaipėdoje paminėtam Kristijono Donelaičio draugijos įsteigimo 100-mečiui. Dar viena svarbi sukaktis – neseniai sukako 100 metų nuo Lietuvos generalinio konsulato Karaliaučiuje (Kaliningrade) įsteigimo – šiai sukakčiai paminėti skirta istorinė konsulato veiklos apžvalga, taip pat žurnale rasite pokalbį su dabartine Lietuvos generaline konsule Karaliaučiuje Aušra Černevičiene.

Leidinyje rašoma apie apie įdomią ir vertingą konferenciją, vykusią Rambyno regioninio parko lankytojų centre ir skirtą Mažajai Lietuvai – jame perskaityta daug įdomių pranešimų, surengta leidinių paroda, buvo pristatytas jau antrasis šiemet išleistas Rambyno regioninio parko direkcijos leidinys visuomenei „Rambynas“ - tai jau 30-asis laikraščio numeris, o pirmasis dienos šviesą išvydo 2007 metų kovą. Konferencijos meninėje dalyje dalyvavo Kauno folkloro klubas „Liktužė“, Vilniaus mokytojų namų Žemaičių folkloro ansamblis „Tyklė“, giedotojų grupė „Kadujo“, svečiai iš Tilžės – Vydūno lietuvių draugijos ansamblis “Birutė”. Marijampolės K.Donelaičio draugijos pirmininkė Vida Mickuvienė renginyje skaitė ištraukas iš Justino Marcinkevičiaus poemos “Mažvydas”.

Žurnalas supažindina su dar viena K.Donelaičio medalio „Širdings brolau“ nominante – pernai už Kristijono Donelaičio, Martyno Liudviko Gedimino Rėzos bei kitų lietuvių rašytojų kūrybos vertimus ir populiarinimą Karaliaučiaus krašte, savosios kūrybą, Mažosios Lietuvos istorinio paveldo ir lietuvių kalbos puoselėjimą, Karaliaučiaus lietuvių bendruomenės telkimą, tarptautinio bendradarbiavimo skatinimą juo buvo apdovanota rašytoja, vertėja, visuomenininkė Rūta Daujotaitė – Leonova.

Skaitytojai naujausiame žurnalo numeryje ras pasakojimą apie atminimo lentos Tilžės akto signatarui Viktorui Gailiui atidengimo ceremoniją Klaipėdoje, taip pat pristatomas naujas leidinys, kuriame aprašomos visos septynios signatarams ir krašto švietėjams atidengtos lentos uostamiestyje. Žurnale taip pat pasakojama apie Mažosios Lietuvos muzikos instrumentų parodą Klaipėdoje, apie Vilniuje vykusias lituanistines studijas mokytojams bei apie folkloro šventę „Pūsk, vėjuži“ Juodkrantėje.

Tradicinėje rubrikoje „Karaliaučiaus kraštas“ rašoma apie Lietuvos konsulato Tilžėje (Sovetske) organizuotus renginius, taip pat apie konkursą, skirtą Lietuvos generalinio konsulato Karaliaučiuje 100-mečiui paminėti, informuojama apie tai, kad labai turtingą istoriją turinti ir Lietuvai svarbi Tepliavos pilis perėjo Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus žinion bei bus pritaikyta visuomenės reikmėms.

Žurnalas pristato Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko straipsnį apie K.Donelaičio „Metų“ vertimą į graikų kalbą – šis straipsnis buvo išspausdintas viename svarbiausių Graikijos metraščių „Poezija“.  Kita žinia – neseniai „Metų“ ištrauka buvo išversta į arabų kalbą ir yra pristatoma pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje.

Mažosios Lietuvos atminimo puoselėtojas, dailininkas Vytautas Gocentas žurnale pateikia dvi publikacijas – jis prisimena vydūnietį dr. Vaclovą Bagdonavičių bei rašo apie neseniai išėjusią solidžią knygą „Eva Labutyė. Dailininkė ir Mažoji Lietuva“, skirtą šiai menininkei. Dar viena čia pristatoma knyga – profesoriaus Domo Kauno leidinys apie Tilžės akto signatarą spaustuvininką Martyną Jankų. 

Žurnalą „Donelaičio žemė“ galima užsiprenumeruoti pašte, taip pat jis platinamas K.Donelaičio draugijos skyriuose, jį galima įsigyti ir draugijos būstinėje. Malonių rudens vakarų su mūsų žurnalu.

 

 DŽ informacija         

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt