Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Tolminkiemyje – Karaliaučiaus krašto vaikų literatūrinė-muzikinė šventė „Svečiuose pas K.Donelaitį“
2016-05-30

Praėjusį šeštadienį Karaliaučiaus srityje, Kristijono Donelaičio muziejuje Tolminkiemyje buvo surengta įspūdinga Karaliaučiaus krašto vaikų literatūrinė-muzikinė šventė „Svečiuose pas K.Donelaitį“, kurioje dalyvavo apie 150 šio krašto vaikų.

Jiems tai buvo puiki galimybė parodyti, ką išmoko per metus, kaip sekasi mokytis lietuvių kalbos. Tolminkiemyje nuo pat ryto šurmuliavo vaikai, o jų pasiklausyti atvyko nemažai svečių ir iš Karaliaučiaus krašto, ir iš Lietuvos. K.Donelaičio draugijos nariai iš Šiaulių dar iki šventės suspėjo padirbėti, tvarkyti muziejaus aplinką – šienavo žolę, ravėjo gėlynus, pasodino naujų gėlių, tvarkė šalia bažnyčios esančias kapinaites. Marijampoliečiai ravėjo gėlynus, pasodino naujų gėlių.

Karaliaučiaus krašto lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas, sveikindamas susirinkusius, pabrėžė, kad ši šventė kasmet pritraukia daug dalyvių,  vaikai jai ruošiasi ir labai jos laukia, o šventę remia Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija, užsienio reikalų ministerija bei Čikagos Mažosios Lietuvos lietuvių draugija.

 

 

Skaitykite plačiau...


Prūsų Lietuvos palikimui prisiminti
2016-05-23

Gegužės 26 d. 17 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1) įvyks teminis vakaras, skirtas Prūsų Lietuvos palikimui prisiminti. Renginio metu bus pristatyta dr. Eglės Senapėdienės fotografijų paroda „Atgarsiai. Senųjų Rytprūsių palikimas“. Dalyvaus autorė dr. Eglė Senapėdienė, Lietuvos generalinio konsulato Kaliningrado srityje kultūros atašė Romanas Senapėdis (2011–2015), akademikas prof. Domas Kaunas, žygeivis Tomas Sutkaitis. Renginį ves LMA Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas. Vakaro metu bus kalbama apie lituanistinių tradicijų ištakas, nykstantį paveldą Karaliaučius krašte ir jo fiksavimą bei dalijamasi įspūdžiais iš ekspedicijos dviračiais po šį kraštą.
Skaitykite plačiau...


Abipus sienos gyvena žmonės
2016-05-18

Esame tie žmonės, kuriems rūpi lietuvių kultūros, švietimo ir meno reikalai. Todėl balandžio pabaigoje išvykome į dviejų dienų renginius Karaliaučiaus krašte (Kaliningrado sritis) Įsruties (Černiachovsko) Pedagoginiame institute, su kuriuo (buvusiu koledžu) draugystės ryšiai užmegzti dar nuo tolimų Marijampolės aukštesniosios pedagogikos mokyklos laikų. Straipsnio autorė ir jos kolega lektorius Kazys Balickas vyko skaityti pranešimus, kontaktams užmegzti bei plėtoti ir susitikti su rajono administracijos bei kitų įstaigų atstovais vyko Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Gintaras Skamaročius, Valentinas Juraitis „Vyzdys foto/video“ leidėjas, redaktorius, galima sakyti mūsų išvykos foto korespondentas ir, žinoma, kaip ir mes visi, Donelaičio žemės, Prūsų Lietuvos gerbėjas bei mylėtojas.
 
Tarptautinė mokslinė–praktinė konferencija tema „Tarptautinis dialogas kaip faktorius sukuriant vieningą švietimo erdvę regione“ prasidėjo tradiciškai: šventės svečių pasveikinimai ir meninė programa, kuri panešėjo į mažą koncertą. Šeimininkai pradžiugino gerus balsus turinčiais dainininkais ir neprastesnėmis šokėjomis (norisi prisiminti prieš dešimtmetį Kolegijos tautinio meno ansamblio „Sūduonėlė“ organizuotame festivalyje dalyvavusias šokėjas iš Įsruties, kurios ir tada parodė nuotaikingą stilizuoto liaudies šokio programą).
 
Skaitykite plačiau...


Moksleivių iš Stalupėnų apsilankymo įspūdžiai
2016-05-18

Mūsų svetainėje jau galima paskaityti apie įspūdžius, kuriuos iš neseniai įvykusio apsilankymo Marijampolėje į namus parsivežė Karaliaučiaus srities Stalupėnų (Nesterovo) moksleiviai ir jų vadovai. Išsamus vaikus lydėjusios mokytojos T.Rodenko straipsnis yra patalpintas svetainės www.donelaitis.info rusiškoje versijoje.Liudviko Rėzos 240-ųjų metinių minėjimas
2016-05-16

Organizatoriai maloniai kiečia apsilankyti jubiliejiniame L.Rėzos renginyje.Pirmas lapas Ankstesnis lapas


Naujienos 286 - 288 / 288

 

Sprendimas: www.arius.lt