Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Testas 'Išsiburk savo būrą'
2014-10-30

Iškiliausi lietuvių literatūros autoriai neretai dar mokykloje paverčiami stabais, kuriuos dera aklai šlovinti. Mokiniams siūloma (arba liepiama) deklamuoti tradicinius jų eilėraščius, analizuoti žymiausius prozos kūrinius bei gerai, „teisingai“ juos suprasti. Užkertant naujų interpretacijų galimybę ilgainiui ima atrodyti, kad literatūros klasika tėra reliktas, kurio didybė skendi praeityje.
 
Lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimas – graži ir ilgai laukta šventė, įprasminta įvairiais renginiais. Jos metu kiekvienas į unikalią poemą „Metai“ galime pažvelgti savaip, nebijodami nuklysti nuo „vienintelio“ ir „teisingo“ vertinimo.
 
Internetiniame tinklalapyje būrai.lt esantis pramoginis testas – grupės bendraminčių bandymas aktualizuoti Donelaitį kaip mūsų pasaulėvaizdžio, aplinkos, kasdienybės dalį. Nesiekiant objektyvios poemos „Metai“ interpretacijos, čia pateikiami žaismingi dešimties būrų, persikėlusių į XXI amžių, aprašymai. Pakanka apsidairyti, kad pastebėtume, kiek tarp mūsų yra viežlybų Pričkų, išmintingų Laurų ar tingių, apsnūdusių, pirmadienio rytais savaitgalio jau tykančių Slunkių...
 
Testą galima rasti čia


K.Donelaičiui skirtas renginys sulaukė daug žiūrovų
2014-08-27

Rugpjūčio 20 d. įvyko antrasis projekto ,,Po žvaigždėtu rugpjūčio dangum. Kameriniai vakarai Birštone 2014“ renginys, kurio metu buvo minimos grožinės literatūros pradininko, poeto, kovotojo už lietuvybę Mažojoje Lietuvoje Kristijono Donelaičio 300-osios gimimo metinės. Ši reikšminga mūsų kultūrai data įrašyta ir į UNESCO minimų sukakčių kalendorių, o Lietuvių literatūros ir tautosakos institute saugomi K. Donelaičio laiškai bei poemos „Metai“ dalys įtraukti į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ dokumentinio paveldo registrą.
Skaitykite plačiau...


Kalvarijoje - šventė „Šypsausi savo kraštui", skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti
2014-08-19

Rugsėjo 12-13 dienomis Kalvarijoje rengiama šventė "Šypsausi savo kraštui", kuri šiemet skiriama lietuvių grožiinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio gimimo 300-osioms metinėms.  

Šventės programa:

Rugsėjo 12 d. 18.00 val. Stalo teniso turnyras ( Sporto centras, Suvalkų g. 99, Kalvarija)

Rugsėjo 13 d.

11.00 val.  Sintautų moterų vokalinio ansamblio ,,Mozaika“ ir Alytaus jaunimo simfoninio orkestro „Svajonė“ koncertas Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje. 

13.00 val. Paminklo Kalvarijos krašto knygnešiams atidengimas. 

16.00 val. Dalyvių eitynės nuo rekonstruoto tilto Vilniaus gatvėje.

16.30 val. Iškilmingas šventės atidarymas Karališkajame parke.

17.00 val. Kudirkos Naumiesčio kultūros centro mėgėjų teatras ,,Savi“ vaidina K. Donelaičio ,,Metus“.

17.30 val. Šakių cirko studijos ,,Šypsena“ pasirodymas.    

18.30 val. Egidijaus Bavikino ir Liudo Mikalausko koncertas su bigbendu. 

20.00 val. Parodijos teatro programa.

20.15 val. Grupės Benjamins koncertas.

20.35 val. Parodijos teatro programa.

20.50 val. Grupės Benjamins koncertas.

21.30-23.00 val. Grupės Mag‘Grass ir Hans Wolters (Olandija) koncertas. 

Veiks atrakcionai, amatininkų mugė, Kalvarijos krašto bendruomenių kiemeliai. Parke prie pašto bus eksponuojami floristiniai kilimai.

Šventės metu vyks sporto varžytuvės (futbolo rungtynės, strėlyčių mėtymas, šaudymas iš lanko, svarmens traukimas iš vandens ir kt.)

 

Kalvarijos savivaldybės inf.

 

 

 

 

 

 "Po žvaigždėtu rugpjūčio dangum"
2014-08-18

Rugpjūčio mėnesį Birštone vyksta kamerinės poezijos ir muzikos vakarai "Po žvaigždėtu rugpjūčio dangum". Vienas iš šio projekto renginių bus skirtas K.Donelaičio 300-osios gimimo metinėms. Renginio organizatorius - Birštono viešoji biblioteka rugpjūčio 20 dieną 19 val. kviečia pasižiūrėti poetinę-muzikinę impresiją "Metų šviesoje" .  Knygos sutiktuvės vidurvasario vakarą
2014-07-15

Liepos 13 – osios, sekmadienio vakarą į Evangelikų liuteronų bažnyčią rinkosi žmonės. Mūsų, organizatorių, nerimas atlėgo, - atėjo! Atėjo į susitikimą su knyga, jos redaktoriumi, Leonu Stepanausku, žurnalistu, Vokietijos mokslinio baltistų susivienijimo  valdybos nariu ryšiams su Baltijos šalimis, su dailininke Filomena Linčiūte – Vaitiekūniene, kurios  tapybos darbo Ana Regina ir Donelaitis. Tolminkiemis fragmentai papuošė  antrojo knygos leidimo viršelį.
 
Į mano rankas ši vokiečių rašytojo Heinz – Jurgen Zierke knyga „Ana Regina važiuoja į miestą“ pateko 2010 m. Tai buvo 1998 metų leidimas, šešių novelių knyga, išversta skirtingų autorių. Heinz – Jurgen Zierke  yra  istorinių romanų autorius, domėjęsis ir rašęs apie Lietuvą savo kūrinyje „Karolis XII“. Noveles apie K.Donelaitį jis rašė įvairiu laikotarpiu ir pirmiausia spausdino Lietuvoje, dažniausiai žurnale „Švyturys“. „Santaros“ leidykla (vyr. redaktorius Romualdas Norkus) knygą išleido du kartus, antrąjį leidimą kartodama šiais, jubiliejiniais poeto metais.
Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 281 - 285 / 288

 

Sprendimas: www.arius.lt