Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Paroda „Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas“
2014-02-03

2014 m. sausio 30 d. 16 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje, Žygimantų g.1, įvyko renginys, skirtas K. Donelaičio (1714–1780) jubiliejiniams metams. Jo metu buvo pristatyta kilnojamoji paroda „Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas“. Renginį vedė dr. Sigitas Narbutas, kalbėjo dr. Napoleonas Kitkauskas, doc. dr. Darius Kuolys, dr. Algirdas Matulevičius.

Skaitykite plačiau...


Aktorius R.Kazlas skaito "Metus" per 300-ąjį K.Donelaičio gimtadienį
2014-02-03

Pirmąją 2014-ųjų metų dieną Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčioje dvi bendruomenės – Lituanistų sambūris ir Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčia – paminėjo lietuvių literatūros klasiko, kunigo Kristijono Donelaičio 300-ąjį gimtadienį.

Interneto svetainėje www.tiesos.lt galima pasiklausyti, kaip poeto eiles šiame renginyje skaitė aktorius Rolandas Kazlas. Čia taip pat įamžintos kitos renginio akimirkos.

Nuorodą į minėtą renginį šioje interneto svetainėje galima rasti čia:

 

 Darius Kuolys. "Laimei, Donelaitis"
2014-02-03

Siūlome paskaityti literatūrologo Dariaus Kuolio straipsnį "Laimei, Donelaitis", kuris yra publikuojamas interneto svetainėje www.tiesos.lt

 

Prieš penketą dešimtmečių kalbėdamas apie Kristijoną Donelaitį, literatūros istorikas Vincas Maciūnas priminė lietuviams Voltaire’o sąmojį. Šis XVIII šimtmetyje klausęs, kodėl visi taip garbinantys Dantės Dieviškąją komediją. Ir pats atsakęs: „Ogi todėl, kad niekas dabar jos neskaito“[1]. Dar XIX amžiuje aukštaitiškai eiliavęs Valkininkų klebonas Silvestras Gimžauskas su pasididžiavimu ir apgailestavimu rašė:

 

Ir mes turim Donaleitį,
Tiktai asam mažai skaitį.[2] 

Skaitykite plačiau...


Amžinąjį metų ratą suko Kalvarijos gimnazijos moksleiviai
2014-01-28

Šaltą sausio 24 popietę speigų nepabūgę kalvarijiečiai gausiai rinkosi į gimnazijos salę drauge su  gimnazistais pasitikti lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio jubiliejinius metus ir pažiūrėti literatūrinę-muzikinę kompoziciją ,,... Dievulėliau, kaip viskas sudėta į vietą!", kurią pagal poemą ,,Metai" ir kitus K.Donelaičio raštus sukūrė gimnazijos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Vidos Brogytės, taip pat gimnazijos choristai bei Kalvarijos meno mokyklos kanklininkės.
 
Skaitykite plačiau...


Virtuali paroda "Sveiks, svieteli margs"
2014-01-17

Skyrelyje "Nuorodos" jau galima rasti nuorodą ir aplankyti K.Donelaičiui skirtą virtualią parodą "Sveiks, svieteli margs", kur yra nemažai informacijos ir apie Marijampolės K.Donelaičio draugiją.Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 221 - 225 / 230

 

Sprendimas: www.arius.lt