Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Įgyvendinant projektą “Karaliaučiaus kraštas ir kultūra – tarp istorijos ir tapatybės” – ir garso įrašai
2023-07-26

Mūsų svetainės skaitytojus jau informavome, kad 2023 metams Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas pagal internetinės žiniasklaidos programą Kristijono Donelaičio draugijai skyrė 12500 eurų paramą projekto “Karaliaučiaus kraštas ir kultūra – tarp istorijos ir tapatybės” įgyvendinimui.

Svarbiausi šio projekto tikslai yra skatinti Lietuvos ir už jos ribų, ypač Karaliaučiaus krašto (Mažosios Lietuvos) lietuvių bendruomenių bendravimą, tautinį tapatumą, stiprinti lietuvybę, jos vertybių sklaidą, taip pat stiprinti lietuvių kultūros ir atminties paveldo puoselėjimą bei sklaidą, lietuvišką švietimą, gerinti Lietuvos ir lietuvių įvaizdį, subalansuotą tarptautinį bendradarbiavimą, kultūrinius ir turizmo mainus abipus sienos. Kartu siekiama stiprinti demokratinius procesus, pabrėžti regioninės kultūros vaidmenį, gerinti kultūros prieinamumo bei sklaidos sąlygas.

Skaitykite plačiau...


Mažosios Lietuvos fondo ir draugijos tarybos pirmininkui Valdui Aušrai – garbingas apdovanojimas
2023-07-20

Šią savaitę, minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną ir legendinių lakūnų Stepono  Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlantą, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis skyrė iškiliems Lietuvos diasporos atstovams garbės ženklo ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ apdovanojimus.

Skaitykite plačiau...


Išleistas naujas, antrasis šių metų “Donelaičio žemės” žurnalo numeris
2023-06-30

Neseniai pasirodė žurnalo “Donelaičio žemė” birželio mėnesio numeris. Jame kaip visada – daug informacijos, susijusios su Mažąja Lietuva ir to krašto žmonėmis.

Šiomis dienomis gimtinėje vėl lankosi Mažosios Lietuvos draugijos ir fondo vadovas kun. Valdas Aušra. Apie tai, kokius darbus jam šįsyk pavyko nuveikti Lietuvoje, apie reikšmingą bendradarbiavimo sutartį, pasirašytą su Klaipėdos universitetu bus galima paskaityti naujajame žurnalo numeryje.

Jame taip pat informuojame skaitytojus, kad jau greitai Klaipėdos sukilimo vado Jono Budrio ir jo žmonos palaikai sugrįš į Lietuvą ir bus perlaidoti Klaipėdoje – taip, kaip jis ir norėjo. Planuojama, kad tai įvyks rugsėjo mėnesį, apie iškilmes skaitytojus informuosime kitame žurnalo numeryje.

Skaitykite plačiau...


Aktyvi Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus narių ir jų bendraminčių veikla nenutrūksta
2023-06-30

Šiaulių donelaitininkai tęsia savo kelių dešimtmečių veiklą ir nuolat organizuoja įvairius renginius, paminėjimus, šventės, dalyvauja ekskursijose. Porą tokių šių metų renginių norėtųsi prisiminti plačiau.  

Dar šių metų pradžioje Kristijono Donelaičio draugijos Šiaulių skyriaus nariai ir bendraminčiai šventė K. Donelaičio 309-ąsias gimimo metines Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje, renginio tema buvo „Būrų kasdienybė“.

Mes dėkojame bibliotekai už suteiktą  mums globą ir darbuotojų šilumą. Labai gaila, kad į Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos  patalpose esančią Kristijono Donelaičio auditoriją jau daugiau kaip 2 metus nebegalime įeiti – ten šalta, ji užrakinta. Nežinia, kaip atrodo emeritės doc. Aldonos Visockienės meno kūriniai?

Skaitykite plačiau...


Lietuvos muziejų kelias suka link Mažosios Lietuvos
2023-06-29

Lietuvos muziejų kelio (LMK) programa „Europos ženklai Lietuvoje: Gotika“ liepos 7 dieną pradeda įspūdingą kelionę Mažosios Lietuvos regione. Kultūros paveldo sklaidos šešerių metų programa „Gimtoji Europa“ pirmuosius savo veiklos metus skiria gotikos ženklams Lietuvoje pažinti. Jau aplankiusi Dzūkiją ir Sūduvą, artimiausias 20 dienų muziejų lankytojams ji pristatys gotikos ženklus Pamario krašte.

Mažojoje Lietuvoje Lietuvos muziejų kelio gerbėjų lauks parodos, paskaitos, ekskursijos ir kūrybinės dirbtuvės. Renginius organizuos Neringos muziejai, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus Klaipėdoje ir Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus Bitėnuose. Mažojoje Lietuvoje muziejai atvers lankytojams savo saugomas unikalias kolekcijas, išsamiai ir originaliai, įvairiais rakursais pristatys išlikusius Gotikos ženklus bei atskleis netikėtas jų sąsajas su mūsų kasdienybe.

Skaitykite plačiau...


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 11 - 15 / 374

 

Sprendimas: www.arius.lt