Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Parodoje “Apgiedokite Prūsijos žūtį” – prūsiški kostiumai ir istoriniai dokumentai
2023-08-11

Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-osioms metinėms skirta paroda “Apgiedokime Prūsijos žūtį”, kurią parengė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus lankytojus kviečia į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Ji čia veiks iki spalio 8 dienos.

Parodos pagrindas – Lietuvių folkloro teatro spektaklis „Apgiedokime Prūsijos žūtį“, kurio režisierius -Povilas Mataitis (libretas ir pastatymas), o dailininkė Dalia Mataitienė (scenografija, kostiumai). Šio spektaklio premjera įvyko 1989 m. liepos 15 dieną minint Žalgirio mūšio 579-ąsias metines. Spektaklyje skambėjo autentiškos Mažosios Lietuvos mirusiųjų pagerbimo giesmės, P. Dusburgiečio „Prūsijos žemės kronikos“, vaizduojančios žūtbūtines prūsų ir Kryžiuočių ordino kovas, fragmentai.

Skaitykite plačiau...


Istorinėse nuotraukose – įamžinta Klaipėdos krašto praeitis
2023-08-10

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kiemelyje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) veikia XX a. pirmosios pusės fotografijų paroda „Kasdienybės akimirkos“. Ją čia nemokamai galima apžiūrėti iki vasaros pabaigos.

Parodos nuotraukose yra užfiksuotos klaipėdiškių ypatingos gyvenimo akimirkos, kurios pasakoja apie  išskirtinį šio regiono dvasinį pasaulį. Fotografijos leidžia iš arčiau pažinti savitą Klaipėdos krašto kultūrą, vietinių gyventojų būties ir kasdienybės detales. Svarbu ir tai, jog daugelis iš šių Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus archyvuose saugomų vaizdų visuomenei dar yra nematyti ir pristatomi pirmą kartą.

Skaitykite plačiau...


Pokalbis su A. M. Linartiene - apie Vydūno draugiją bei lietuvių ir vokiečių santykius
2023-08-09

Šiais metais Vydūno draugija mini savo veiklos 35-metį.

Šia proga su draugijos pirmininke Aušra Martišiūte Linartiene kalbėjomės apie draugijos nuveiktus darbus, Vydūną, jo paties savęs ieškojimus priklausymui vokiečių ar lietuvių tautos kultūrai, vėlesnius bandymus šias kultūras jungti, tokio jungimo galimybes ateityje.

Kalbėjomės ir apie draugijos planus ateičiai, finansinius klausimus.

Aušra Martišiūtė Linartienė maloniai sutiko atsakyti į Gintaro Skamaročiaus klausimus.

Maloniai kviečiame klausytis.

Skaitykite plačiau...


Pokalbis su I. Jokšiene - apie pokyčius Mažosios Lietuvos draugijos ir fondo veikloje
2023-08-03

Mūsų krašto lietuviai išeiviai JAV, Čikagoje yra įkūrę Mažosios Lietuvos draugiją ir fondą (MLF). Jis daugelį metų finansavo įvairius Mažosios Lietuvos (Karaliaučiaus krašto) lietuvių organizacijų ir partnerių vykdytus švietimo, kultūros, atminties paveldo išsaugojimo bei kitus pelno nesiekiančius projektus. Fondas taip pat remia ir žurnalo “Donelaičio žemė” leidybą, informacijos sklaidą.

Kaimyninė šalis stipriai apribojusi su lietuviškumu susijusią veiklą, tačiau mūsų tautiečiai stiprūs nesustoti ir atsinaujinant tęsti šią veiklą Mažojoje Lietuvoje abipus sienų.

Fondo vadovas Valdas Aušra ir ilgametis jo įgaliotinis (koordinatorius) Lietuvoje mokytojas Jonas Glinskis veiklos koordinavimą Lietuvoje perdavė visuomenininkei, kultūros darbuotojai pagėgiškei Ingridai Jokšienei.

Apie šiuos pokyčius ir naujus MLF planus Ingrida Jokšienė maloniai sutiko papasakoti atsakydama į Gintaro Skamaročiaus klausimus.

Maloniai kviečiame klausytis .

Skaitykite plačiau...


Pokalbis su M. Purvinu – ir apie K. Donelaičio atminimo įamžinimą
2023-07-27

Mažosios Lietuvos tyrinėtojas, architektas, etnografas Martynas Purvinas jau 50 metų tyrinėja senuosius Lietuvos istorinius kaimus, juose esančias kapines, kitus kultūros paveldo objektus. Jis yra Pagėgių garbės pilietis, už savo mokslinius darbus pelnęs ne vieną apdovanojimą.

M. Purvinas sutiko atsakyti į Kristijono Donelaičio draugijos pirmininko Gintaro Skamaročiaus klausimus.

Šio pokalbio metu buvo pasidalinta prisiminimais, aptartos įvairios aktualijos, susijusios su Mažąja Lietuva, diskusijų sukėlusiu Kristijono Donelaičio paminklu Bitėnų kapinaitėse.


Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 6 - 10 / 374

 

Sprendimas: www.arius.lt