Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Išleistas naujas - 26 žurnalas „Rambynas“
2024-12-06

Pagėgių krašto draugija „Sandūra“ kviečia skaityti naujausią - 26-ą žurnalo-almanacho „Rambynas“ numerį.

Šiais metais žurnalas leidžiamas įgyvendinant projektą "Rambynas-Mažosios Lietuvos etnoregiono savitumo išsaugojimui-2024". Per istorinės atminties, tradicijų ir aktualijų sklaidą projektu siekiama ugdyti Mažosios Lietuvos regiono gyventojų etnokultūrinį tapatumą, bendruomeniškumą, toleranciją.

Projektu siekiama konsoliduoti Mažosios Lietuvos mylėtojus ir savo identiteto tebeieškančią vietos bendruomenę, prisidės prie šio regiono išskirtinumo sklaidos, jo paveldo, kaip bendros ES vertybės, puoselėjimo.

Projektą iš dalies finansuoja Medijų rėmimo Fondas. Žurnalą galima skaityti paspaudus čia .

Pagėgių krašto draugijos „Sandūra“ informacija 

Skaitykite plačiau...


Paminėtos Mažosios Lietuvos (Tilžės) Akto 106-osios metinės
2024-12-05

Lapkričio 28 dieną Vilniuje,  Tuskulėnų memorialo Konferencijų salėje surengtas minėjimas, skirtas Akto pasirašymo 106-osioms metinėms. Renginio vedėjas vyriausiasis muziejininkas Gaudentas Aukštikalnis įžanginėje kalboje priminė, kad šiemet yra minimos ir 310-osios Kristijono Donelaičio gimimo metinės. Gausiai susirinkusius renginio dalyvius Mažosios Lietuvos himnu „Lietuviais esame mes gimę“ pasveikino folkloro ansamblis „Vilniaus ūla“, vadovaujamas Janinos Bukantaitės.

Sveikinimo žodį tarė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius dr. Arūnas Bubnys. Pasak jo, apie Mažosios Lietuvos indėlį į lietuvių kultūrą jau daug kalbėta, būtina pabrėžti, kad Tilžėje pradėti leisti laikraščiai „Aušra“ ir „Varpas“, kurie tapo lietuvių tautinio atgimimo šaukliais.

Skaitykite plačiau...


Kviečiame siūlyti kandidatus apdovanojimui
2024-11-06

Kristijono Donelaičio draugija, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjunga, jau 10-ą kartą vėl kviečia teikti kandidatūras apdovanojimams Kristijono Donelaičio medaliu „Širdings brolau“. Apdovanojimo  devizas „Širdings brolau“ yra kreipinys iš Kristijono Donelaičio 1777 m. birželio 10 d. lietuviško laiško Johanui Gotfrydui Jordanui.

Kristijono Donelaičio atminimo medalis „Širdings brolau“ (toliau – medalis) skirtas skatinti Kristijono Donelaičio asmenybės, jo kūrybos, lietuvių kultūros palikimo nagrinėjimą, jo įamžinimą, Lietuvos ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities bendradarbiavimą kultūros ir/ar švietimo srityje.

Apdovanojimas Kristijono Donelaičio atminimo medaliu „Širdings brolau“ vyksta pagal patvirtintus nuostatus, nugalėtojus atrinks 7 asmenų komisija. Šiemet ir vėl numatyta apdovanoti šiuo medaliu 2-3 asmenis.

Apdovanojimas atminimo medaliu yra skiriamas už:

1. Kristijono Donelaičio asmenybės ir jo kūrybos tyrinėjimą, įamžinimą ir populiarinimą;

2. Lietuvos ir užsienio šalių institucijų, o ypač Lietuvos ir Karaliaučiaus srities bendruomenių, visuomeninių organizacijų bendradarbiavimo kultūros ir švietimo srityje skatinimą ir plėtojimą,

3. Lietuvių kultūros užsienyje tyrinėjimą, įamžinimą, lietuvių kultūrinę ir kūrybinę veiklą;

4. Indėlį plėtojant lietuvių kalbos mokymą(si) užsienyje.

Skaitykite plačiau...


ILGAS ATMINTIES KELIAS. Raudonajam Mažosios Lietuvos gyventojų genocidui 80 metų
2024-10-16

Tie, kurie sako, kad be Mažosios Lietuvos nebūtų Lietuvos yra teisūs. Jūs tai žinote. Juk būtent joje buvo parašytos ir išleistos pirmosios lietuviškos knygos. Joje susiformavo ir įgavo oficialios kalbos statusą literatūrinė lietuvių kalba! Carinio lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu čia ėjusią lietuvišką spaudą slapta į Rusijos okupuotą Lietuvą nešė knygnešiai. Mažoji Lietuva padėjo Didžiajai Lietuvai išlikti lietuvišku kraštu! O kaip klostėsi Mažosios Lietuvos reikalai tuomet, kai lietuviai atkūrė savo valstybę?

Po I Pasaulinio karo 1918 m. lapkričio 30 d. testamentinio Tilžės Akto signatarai deklaravo, kad Mažoji Lietuva turi tapti atkurtos Lietuvos valstybės dalimi. 1919 m. sausio 9 d. Rytprūsių lietuvių organizacijų atstovai Prašymu į Santarvės valstybių valdžias ir JAV prezidentą Vilsoną, siūlė lietuviškiausius Rytprūsių kraštus atskirti nuo Vokietijos ir priglausti prie naujosios lietuviškos valstybės. Tačiau tuomet atskirtas buvo tik Klaipėdos kraštas, kuriam tik 1923 metais pavyko įsijungti į Lietuvos valstybę.

Skaitykite plačiau...


K. Donelaičiui 310. Konferencija - skaitymai Marijampolėje
2024-10-01

Spalio 3 d. kviečiame pagebti Kristijoną Donelaitį prie jam skirto paminklo Marijampolėje, o vėliau dalyvauti kasmetinėje konferencijoje-skaitymuose.
Šiais metais - minint Didžiojo Poeto 310-ąsias gimimo metines.
Pagrindinis konferencijos-skaitymų pranešėjas - dr. Darius Petkūnas: "Kristijonas Donelaitis ir Tolminkiemio parapija liuteronų kunigo žvilgsniu".
Gintaras Skamaročius skaitys pranešimą "310 - kitais keliais pas Donelaitį".
Taip pat pasisakys ir diskutuos kiti šių kasmetinių renginių dalyviai bei mūsų svečiai.

 



Kitas lapas Paskutinis lapas


Naujienos 1 - 5 / 447

 

Sprendimas: www.arius.lt