Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Dar vienas paminklas 100-mečiui paminėti
2023-09-04

Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 2-ąją Tauragės rajone, prie Lauksargių, anksčiau ten buvusios sienos buvo pastatytas paminklas šiemet minimam Klaipėds krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šio paminklo idėjos autorius yra Tauragės krašto muziejaus "Santaka" direktorės pavaduotojas Darius Kiniiulis, o skulptūros autorė -- Tauragės kultūros centro dailininkė-edukatorė Areta Didžionienė. Šio paminklo projektas susideda iš kelių dalių, tad tikimasi, kad ateinančiais metais bus surasta lėšų visam sumanymui įgyvendinti. 

Paminklo statybos sutartis tarp Tauragės rajono savivaldybės administracijos ir uždarosios akcinės bendrovės „Metallum Novum“ buvo pasirašyta prieš kelis mėnesius. Tada Tauragės rajono savivaldybės puslapyje buvo skelbiama, kad prieš 100 metų, Klaipėdos sukilėliams drauge su Lietuvos kariškiais perėmus krašto valdymą į savo rankas, buvo suvienytos Didžioji ir Mažoji Lietuvos. Tarptautinei bendruomenei oficialiai pripažinus Klaipėdos kraštą Lietuvos Respublikos dalimi, šiandien Lietuva turi priėjimą prie jūros ir jūrų uostą. Minint Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, Seimas 2023-iuosius metus yra paskelbęs Klaipėdos krašto metais, o visoje Lietuvoje, ir ypatingai pajūrio krašte, gausu įvairių parodų, minėjimų bei kitų renginių.
Pažymint šio itin svarbaus Lietuvos raidai ir statusui įvykio 100-metį, Šaltaičių kaime, greta Lauksargių nurat apastatyti trijų metrų aukščio ir pločio plieninę skulptūrą Klaipėdos krašto prisijungimui prie Lietuvos atminti. Projekto vertė buvo 12 tūkstančių eurų, į  šią sumą įtraukti paminklo sukūrimo bei jo pastatytmo darbai, o paminklą planuota atidengti dar rugpjūčio mėnesį. Tauragės rajono mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius tvirtino, kad paminklas atsiras toje vietoje, kur buvo nugriauti anksčiau stovėję sovietiniai ženklai. Priminsime, kad Tauragė yra paskelbta šių metų Lietuvos kultūros sostine.

Algis Vaškevičius 
 
Organizatorių nuotraukos
 
 
 
 
 

 

Sprendimas: www.arius.lt