Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Išleistas Donelaičių giminės genealoginis medis
2019-12-03

Džiugi naujiena Kristijono Donelaičio ir Mažosios Lietuvos gerbėjams - tik ką išleistas Donelaičių šeimos genealoginis medis nuo 1600-ųjų iki 1945 metų. 

"Labai apsidžiaugiau - archyvuose apie Donelaičių žmones radau tik geras žinias. Tai - ūkininkas, siuvėjas, salyklininkas, teisininkas, kunigas... Ne vienam jų buvo suteiktas kilmingo Gumbinės piliečio vardas. Neradau žinių apie nusikaltėlius, palaidūnus. Mes galime didžiuotis, kad visi donelaičiai verti pagarbos", - pažymėjo genealoginio medžio lietuvišką tekstą sukūręs Mažosios Lietuvos tyrėjas dr. Algirdas Matulevičius.

Mažosios Lietuvos kraštotyrininkas, leidėjas Valentinas Juraitis buvo nuvykęs į Prūsijos archyvą, esantį Berlyne, ten surado medžiagos apie Tolminkiemio parapiją, dvarų valdytojus, kunigus, kuri  pravertė papildant, patikslinant informaciją.
 
"Genealoginio medžio žanras - ypatingas, būtina sukurti struktūrą, - medžio kamieną ir šakas. Šį darbą atliko dailininkė restauratorė Elena Jazbutienė, dizaineriai Mindaugas Jonikas, Irida Jatkevičienė, Mantas Zableckas.Tekstus į vokiečių kalbą išvertė dr. Justina Daunorienė. Leidiniui iliustruoti retą Karaliaučiaus universiteto XVIII a. vaizdą iš savo gausaus archyvo leido panaudoti akad. prof. Domas Kaunas. Sudarant leidinį vertingų patarimų pateikė Mažosios Lietuvos reikalų tarybos nariai. Taigi šis darbas - kolektyvinis, kuris galbūt paskatins toliau tęsti, tobulinti žanrą ir aprėps vis daugiau mūsų kraštui ir kultūrai svarbių asmenybių", - teigė V.Juraitis.
 
Platesnė informacija apie šį išskirtinį leidinį - gruodžio mėnesio žurnalo "Donelaičio žemė" numeryje.
 
 
Nuotraukose: naujasis leidinys; V.Juraitis (kairėje) ir buvęs ilgametis Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkas Napalys Kitkauskas džiaugiasi naujuoju leidiniu.
 
www.donelaitis.info informacija ir nuotraukos
 
 
 

 

Sprendimas: www.arius.lt