Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

K. Donelaičio muziejui Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijoje – 50 metų
2022-06-07

Šios gimnazijos K. Donelaičio muziejus, skirtas literatūros klasikui atminti, duris atvėrė 1972 metais.
Zofija Karpavičienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, rinko medžiagą apie šią asmenybę. Dabar muziejumi rūpinasi mokytoja Loreta Latožienė su gimnazistais. Šiame muziejuje greta kitų eksponatų yra K. Donelaičio “Metai” anglų, vokiečių, latvių, švedų, rusų, baltarusių, ukrainiečių, lenkų, kartvelų, vengrų, čekų, japonų, esperanto, ispanų ir prancūzų kalbomis.
Dar tais pačiais 1972 metais gimnazijos pirmojo aukšto vestibiulyje buvo atidengtas Kristijono Donelaičio biustas (šiuo metu jis perkeltas ir laikinai pastatytas muziejaus pusėje).


Lipdami laiptais į antrąjį Vytauto Didžiojo gimnazijos aukštą, pastebime vitražą, kuriame pavaizduotas K. Donelaitis. Vytauto Didžiojo gimnazijos antrojo aukšto vitražą 2012 metais gimnazijai padovanojo 17-oji dvyliktokų laida.
Šiai gimnazijai 1930 m. buvo suteiktas Vytauto Didžiojo vardas, 1934 m. buvo pastatyti gimnazijos rūmai. Antrojo pasaulinio karo metais gimnazija buvo evakuota į Palangą. 1955 m. tuometė pirmoji vidurinė mokykla buvo pavadinta K. Donelaičio vardu, kurį turėjo iki 1996 metų, kai tų metų balandžio 18 d. Klaipėdos m. valdyba nusprendė Kristijono Donelaičio gimnaziją pavadinti Vytauto Didžiojo vardu.
1972 m. mokyklos pirmo aukšto vestibiulyje atidengtas jau minėtas skulptoriaus Petro Deltuvos sukurtas K. Donelaičio biustas, buvo įkurti K. Donelaičio, gimnazijos bei gamtos apsaugos muziejai. 1991 m. ant mokyklos fasado atstatyti Gedimino stulpai bei užrašas: „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi”, 1995 m. mokyklai suteiktas gimnazijos statusas, o 1996-aisiais gimnazijai grąžintas Vytauto Didžiojo vardas.
Gimnaziją aukso medaliais baigė 18, sidabro – 38, su pagyrimu – 267 mokinių.


Vitražas su K. Donelaičio atvaizdu.
Dailininkė — Eglė Rakauskaitė

Donelaičio žemė informacija

 

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt