Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Skaitytojams - naujas „Donelaičio žemės“ numeris
2018-07-31

Skaitytojų dėmesio jau laukia naujas, antrasis šių metų "Donelaičio žemės" žurnalo numeris. Jis prasideda pasakojimu apie Seimo rūmuose surengtą K.Donelaičio draugijos narių susirinkimą ir jo metu priimtus sprendimus.

Skaitytojai naujajame žurnalo numeryje ras pasakojimą apie dar vieną K.Donelaičio medalio „Širdings brolau“ laureatę, Tilžės (Sovetsko) muziejaus direktore Anželika Špiliova, pavadintą „Žinoti ir gerbti kitų šalių kultūrą yra būtina“. Jame A.Špiliova atsako į klausimus apie muziejaus įkūrimo istoriją, jo lankytojus, taip pat apie Vydūno, K.Donelaičio ir kitų šio krašto lietuvių įamžinimą. Tena tik apgailestauti, kad birželio pabaigoje Sovetsko miesto taryba nutarė likviduoti šį muziejų kaip juridinį asmenį, o jo direktorė neteko darbo.

Kitas rašinys - apie Tolminkiemyje surengtą Karaliaučiaus srities vaikų literatūros ir muzikos šventę „Svečiuose pas Donelaitį“. Tradicinėje šventėje šiemet dalyvavo daugiau kaip šimtas vietos jaunųjų atlikėjų, o pirmą kartą Tolminkiemyje apsilankė ir dvi ypatingos viešnios – tai K.Donelaičio „Metų“ vertėja į ispanų kalbą Carmen Caro Dugo ir „Metų“ vertėja į prancūzų kalbą Karolina Masiulytė-Paliulienė. Abi vertėjos su žurnalo skaitytojais pasidalino savo įspūdžiais, ką joms reiškė šis apsilankymas toje vietoje, kur ir gimė „Metai“.

Gintaras Skamaročius žurnale rašo apie Karaliaučiuje atidarytą parodą „Kalbos ir literatūros keliu“, kuri taip pat bus eksponuojama ir Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune bei A.Puškino muziejuje Vilniuje šių metų rudenį. Šioje kilnojamoje parodoje pristatomos šešios iškilios asmenybės – Kristijonas Donelaitis, Maironis, Janis Rainis, Janka Kupala, Aleksandras Puškinas ir Adomas Mickevičius.

Jungtinių Amerikos Valstijų K.Donelaičio lituanistinės mokyklos mokytoja Živilė Užkuronienė rašo apie Ožkabaliuose, Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne pasodintą šios mokyklos ąžuoliuką, o docentas Aleksandras Loginovas pasakoja apie K.Donelaitį kaip apie metrologą.

Ir šį kartą žurnale nemažai dėmesio skiriama Vydūnui ir jo 150-osioms gimimo metinėms. JAV žurnalistė Laima Apanavičienė pasakoja apie Vydūno sukakties minėjimą Čikagoje, Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės monografiją „Vydūnas“ pristato Algirdas Matulevičius. Taip pat spausdinamas Lietuvos garbės konsulo Vokietijoje,  Badeno-Viurtembergo žemėje profesoriaus Volfgango fon Šteteno sveikinimo žodis Detmolde, minint šią sukaktį. Skaitytojai taip pat ras ir etnologo Aleksandro Žarskaus Kauno savivaldybės salėje jubiliejinio Vydūno renginio metu skaityta pranešimą „Spindulys esu tos begalinės šviesos...“.

Skaitytojams pageidaujant žurnale atsirado ir skyrelis jauniesiems – Mažosios Lietuvos reikalų tarybos kolegijos narys, kraštotyrininkas Jonas Česnavičius pasiūlė šio krašto pasaką „Apie pavargėlį, kuriam senelis stalelį, ėriuką ir vėzdą padovanojo“, palydėdamas ją įdomia įžanga. Taip pat žurnale toliau spausdinamos lietuvių-rusų kalbų pamokėlės ir baigiamas spausdinti rašytojo bei publicisto Laimono Inio pasakojimas „Tolminkiemio hegzametrai“.

Tikimės, jog mūsų skaitytojai net ir kaitrios dienos vakarais ras laiko praleisti keletą malonių akimirkų su „Donelaičio žeme“.

 

 

 

 

 

 

            

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt