Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Paskutiniai jubiliejinių metų akcentai
2014-12-23

Baigiantis Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms, gruodžio 9-10 dienomis Vilniuje buvo organizuoti renginiai jubiliejui paminėti. Jie vyko Lietuvos Kultūros ministerijoje, Nacionalinėje filharmonijoje, Taikomosios dailės muziejuje.

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas organizavo dviejų dienų tarptautinę mokslinę konferenciją „Kristijono Donelaičio reikšmės“, kurioje buvo perskaityti 33 pranešimai. Klausytojams ir dalyviams pateiktas konferencijos pranešimų leidinys su Rolando Kazlo įskaityta „Metų“ kompaktine plokštele. Po konferencijos visi buvo pakviesti į šventinį vakarą Nacionalinėje filharmonijoje, kur buvo įteiktos 2014 metų Kalbos premijos, išklausytas prof. Viktorijos  Daujotytės pranešimas, Kauno valstybinio choro (meno vadovas Petras Bingelis) atlikti įvairių kompozitorių kūriniai Donelaičiui bei aktoriaus Dainiaus Svobono išraiškingai perskaityti Keturi Kristijono Donelaičio pamokslai.

Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis į ministeriją apdovanojimui pakvietė nemažą grupę žmonių, aktyviai dirbusių Poeto atminimo įamžinimo baruose. Tarp pakviestųjų buvo ir nemažai Kristijono Donelaičio draugijos narių, kuriems buvo įteikti apdovanojimai (padėkos raštai, reprezentacinis „Metų“ leidinys ir jubiliejinis medalis)  už aktyvią, kūrybingą ir ilgametę veiklą populiarinant lietuvių literatūros klasiko atminimą bei nuolatinį rūpestį prižiūrint memorialines K. Donelaičio vietas.

Tarp apdovanotųjų buvo ir 3  Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos nariai: Vytautas Gaulia – Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos įkūrimo iniciatorius, Gintaras Skamaročius – VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro vadovas ir Vida Mickuvienė – Marijampolės kolegijos lektorė, Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė.

Vida Mickuvienė.,

Marijampolės K.Donelaičio draugijos pirmininkė

 

 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt