Naujienos
K. Donelaitis
Apie K.Donelaitį
Muziejus
Nuorodos
Leidiniai
Keleiviui
Kontaktai
Vaizdai

 

Naujienų prenumerata

 

Naujienų prenumerata
Įveskite.Neteisingas formatas.
Pažymėkite. Sutinku gauti
www.donelaitis.info
tinklapio naujienas

Jau saulelė atkopia, darbų daugėja, veikla plečiasi...
2012-03-21

Vasario 28-ąją į pirmąjį šiemet susitikimą rinkosi Kristijono Donelaičio draugijos Marijampolės skyriaus nariai. Aptarti ir draugijos einamieji reikalai, ir plačiajai visuomenei skirti renginiai. Marijampolės kolegijos dėstytoja Valė Sorakaitė pasidalijo įspūdžiais iš Karaliaučiuje vykusios konferencijos „Kristijono Donelaičio kūryba ir jo dvasinis pasaulis“, skirtos to krašto rusų kalbos mokytojams. Dėstytoja, konferencijoje skaičiusi pranešimą, akcentavo, jog šis renginys, organizuotas Kaliningrado srities Švietimo plėtotės instituto Humanitarinių mokslų katedros, Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacijos (pirmininkas Aleksas Bartnikas) bei Kaliningrado srities rašytojų sąjungos (pirmininkas poetas Borisas Bartfeldas) sulaukė didžiulio susidomėjimo ir labai palankaus to krašto valstybinių institucijų vertinimo.


Kadangi pasiruošimas K.Donelaičio jubiliejui įgauna tarptautinį susidomėjimą, labai svarbu ir čia, Lietuvoje, skatinti žmonių aktyvumą. Kristijono Donelaičio draugijos Marijampolės skyrius, Marijampolės savivaldybės švietimo skyrius ir VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras kviečia visus norinčius dalyvauti rašto darbų, skirtų didžiojo lietuvių poeto 300-ųjų gimimo metinių minėjimui, konkurse „Rašome Donelaičiui“. Darbus prašoma pateikti iki balandžio 26 d. šiuo el.pašto adresu - vidamickus@yahoo.com . Konkurso finalas vyks  gegužės 4 d. Tautkaičių klojimo teatre „Gegnė“, minint Spaudos atgavimo šventę. Laukiama visų - moksleivių, studentų, senjorų, literatų klubo narių ir visų rašančiųjų, norinčių išbandyti jėgas, atskleisti kūrybinius sugebėjimus bei parodyti meilę ir pagarbą lietuviško poetinio žodžio pradininkui. Vertingi ir geriausi kūriniai bus spausdinami Poetui skirtame leidinyje.


Susitikime taip pat aptarti ir tolimesni projektai bei darbai. Tikimasi į Marijampolę parvežti parodą apie Kristijoną Donelaitį, kuri šiuo metu eksponuojama Seime, taip pat kalbėta apie galimybes paremti „Metų“ vertimo į rusų kalbą leidimą. Draugijos nariai nutarė inicijuoti koplytstulpio ar paminklo K.Donelaičiui pastatymą Marijampolėje. Darbai laukia tikrai dideli, o laiko iki 2014-ųjų sausio 1 d. - poeto gimtadienio jubiliejaus – palyginti nedaug. Aktyvių marijampoliečių parama labai pasitarnautų, taigi jie mielai kviečiami į šią veiklą įsijungti. Gegužės 26-ąją Tolminkiemyje vyks jau tradicine tampanti „Poezijos pavasario“ šventė, į kurią draugijos nariai organizuoja išvyką ir kviečia norinčius joje dalyvauti iki kovo 15 d. registruotis aukščiau nurodytu elektroniniu paštu.


Aldona KALINAUSKIENĖ
 

 

 

Sprendimas: www.arius.lt